Akademický rok 2015-2016

Tenisový turnaj

Už tradične v druhý septembrový piatok (11. 9.) usporiadala Katedra telesnej výchovy a športu Farmaceutickej fakulty UK (FaF UK) náš univerzitný tenisový turnaj o pohár rektora. Opäť sme privítali nové tváre, čomu sme sa veľmi potešili. Počasie, tradične už pod mrakom, nabádalo k väčšej aktivite na kurtoch, aby hráčom nebola zima. V troch kategóriách sa devätnásť účastníkov dalo do neľútostného, ale férového boja. V najmladšej kategórii do 50 rokov sa hralo v dvoch skupinách po päť hráčov. Víťazi skupín postúpili do finále. Boli nimi Rastislav Sysak a Róbert Važan, obaja z Lekárskej fakulty UK (LF UK). Víťazom sa stal už tradičný víťaz (ak sa zúčastní turnaja) – Rastislav Sysak. V kategórii 50 – 65 rokov sa hralo v dvoch skupinách po troch hráčov a tiež o titul bojovali víťazi týchto skupín. Víťazom sa stal Vladimír Frecer (FaF UK). V kategórii nad 66 rokov si to rozdali traja účastníci, ktorí sa už poznajú z minulých rokov (Kuchta, Štulajter, Stowasser). V tomto roku najlepšie načasoval formu Ľubomír Kuchta z Prírodovedeckej fakulty UK. Po odohraní dvojhier sme sa posilnili gulášom, vyhlásili víťazov a kto ešte vládal, tak sa prihlásil do štvorhrového turnaja. Šesť párov si tento vydarený tenisový deň predĺžilo a najlepšie obstála dvojica Malovec/Važan (LF UK). Unavení, ale vyhratí do sýtosti, sme sa rozlúčili a veríme, že v budúcom roku sa prihlási aj nežnejšia časť z našej univerzity.

Mgr. Dalibor Ludvig, PhD., FaF UK

  • Tenisový turnaj

 

 

  Fotogaléria

 

 

 

II. ročník stolnotenisového turnaja o pohár dekana FaF UK

Druhý ročník stolnotenisového turnaja o pohár dekana FaF UK sa uskutočnil v stredu 18.novembra 2015. Slávnostný a pritom neformálny príhovor k účastníkom mal sám dekan FaF UK prof. Mučaji. Veríme, že budúci rok mu to vyjde a zapojí sa aj ako aktívny hráč. V štyroch kategóriách (zamestnankyne, zamestnanci, študentky a študenti) sa odohrali nelútostné, ale zároveň férové zápasy. Ani jednu loptičku hráčky a hráči nevypustili a bojovali až do konca svojho zápolenia a ako to v športe býva, niekto s lepším iný s horším úspechom. Študentskú časť turnaja ovládli súrodenci Chomaničovci keď vyhrali svoje katégórie. Kamila a Palo blahoželáme! U zamestnankýň vyhrala všetky svoje zápasy Natália Kližanová a podobným spôsobom ovládol mužskú časť turnaja Pavol Čavrnoch. Prví traja v každej kategórii obdržali diplomy a naturálne ceny farmaceutického charakteru. Víťazi sa mohli potešiť aj z pohára, ktorý im ostal ako spomienka na víťazstvo.

Po troch hodinách sme sa rozlúčili a veríme, že sa budúci rok stretneme v ešte hojnejšom počte.

galéria 1

galéria 2

Mukulášsky Pharm Futsal Cup 2015

Dňa 1.12. 2015 sa v telocvični KTVŠ FaF UK uskutočnil  "Mikulášsky Pharm Futsal Cup 2015". Slávnostného neformálneho otvorenia sa ujal Mgr. Dalibor Ludvig, PhD. Za Slovenský spolok študentov farmácie športovcov pozdravila Michaela Draganovská výbornú športovú atmosféru a krásne  výkony sa postarala štvorica prihlásených družstiev. Herný systém bol naplánovaný tak, aby sa odohralo čo najviac vzájomných zápasov a víťaz bol korunovaný ako skutočne najlepší futsalový kolektív.

Zúčastnené futsalové družstvá:

  • SSC Napili
  • JBME CF
  • Zošívaný FC
  • Tíčri
Futsal CupSSC NapiliZošívaní FCJBME CFTíčri
SSC Napili22:0   2:11:0  1:0 p0:1  2:0
Zošívaní FC0:2     1:204:0   1:2 p4:1   4:0
JBME0:1    0:1 p0:4      2:112:1   0:1
Tíčri1:0     0:20:4   1:41:2   1:05

 

       Poradie:

       1. SSC Napili

       2. Zošívaní FC

       3. JBME CF

       4. Tíčri

 

 

 

AEROBIC DAY

AEROBIC DAY 

Dňa 16.3.2016 sa v telocvični KTVŠ FaF UK uskutočnil čoraz väčšej oblúbenosti sa tešiaci Aerobic Day. Tento športový  sviatok bol rozdelený do troch hodinových blokov.

od 10:00 si spolu zacvičili Dance s Miňom

od 11:00 bola Zumba s Olinkou

od 12:00 sme cvičenie zakončili Jogou s Helenkou

Dúfame, že sa cvičenie všetkým páčilo a odchádzali s pocitom príjemnej únavy

BEDMINTON

Hodinku po skončení aerobiku sme v športovaní pokračovali. Po prvýkrát v histórii fakulty sme zorganizovali bedmintonový turnaj. Sedem študentiek a päť študentov hralo vo svojich kategóriách systémom každý s každým. Po dvoch hodinách sme spoznali víťazov aj porazených. Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na budúci rok, veríme, že v ešte početnejšej zostave.

Výsledky: 

Ktg. Študentky: 

1. Martina Ješková

2. Katka Kmecová

3. Kristína Tomeková

Ktg. Študenti:

1. Peter Zigo

2. Martin Chrastina

3. Šimon Žaloudek