Akademický rok 2016-2017

Športový deň Farmácie

Športový deň Farmácie sa uskutočnil 19.10.2016 a vyskúšali sme tri disciplíny v jednom dni. Absolútnou novinkou bol Beh do schodov. Veríme, že táto disciplína si získa srdcia študentiek a študentov a bude tradíciou. Celkový počet dosiahol 125 účastníkov. Z toho 13 študentov a 3 zamestnanci sa zapojili minimálne do dvoch akcií počas dňa. Behu do schodov sa zúčastnilo 56 študentov (z toho štyria z anglického programu) a 18 zamestnancov. Do aerobikového dvojhodinového bloku sa zapojilo 52 študentov a 1 zamestnanec. Do turnaja v stolnom tenise, ktorý už tretí rok organizujeme pod vašou záštitou, sa zapojilo 10 študentov a 4 zamestnanci.

Výsledky Behu do schodov

Ktg. Študenti:

1.       Juraj Mišúr

2.       Edo Gondáš

3.       Matúš Hodor

Ktg. Študentky:

1.       Alžbeta Kozáková

2.       Klaudia Miklušáková

3.       Kristína Kunáková

Ktg. Ženy 1

1.       Kristína Piatničková

2.       Katka Maráková

3.       Kristína Satková

Ktg. Ženy 2

1.       Jozefína Dujcárová

2.       Jana Bláhová

3.       Zuzana Ižová

Ktg. Ženy 3

1.       Daniela Tekeľová

Ktg. Muži 1

1.       Ivan Malík

2.       Pavel Čavrnoch

3.       Vladimír Garaj

Ktg. Muži 2

1.       Andriamainty Fils

2.       Pavel Mučaji

Ktg. Muži 3

1.       Peter Spál

2.       Peter Kováč

Mikulášsky Pharm Futsal Cup

Presne na Mikuláša sme v spolupraci so SSŠF usporiadali tradičný Mikulášsky Pharm Futsal Cup. Šesť mužských tímov opäť niektoré s originálnymi názvami (Čo ši nespal, Stratená generácia, SSC Napili, Prváci, JBM a Zamestnanci). Taktiež tri ženské tímy (VKM Východ, BLIKK, KAPPA) sa prihlásili. Teší nás, že dievčatá na Farmácii si nachádzajú cestu k futsalu a nie je im proti srsti hrať ani pred zrakom svojich spolužiakov. J V krajšej časti vyhralo družstvo VKM Východ. V mužskom pavúku sa odohrali zápasy v dvoch skupinách a prví dvaja zo skupín postupovali do semifinále. Víťazom turnaja sa stal tím SSC Napili, v ktorom hral aj najlepší hráč turnaja,resp. konkrétne hráčka – Terka Kulová. Všetkým účastníkom ďakujeme za účasť a tešíme sa opäť pri chlebíčkoch, futbale a dobrej nálade.

Matej Tóth

Beseda so zlatým olympionikom Matejom Tóthom na Farmácii

Je streda 7. december 2016 pár minút po 12tej a dole schodmi zaplnenej auly FaF UK za sprievodu piesne od Tiny Turner - Simply the best prichádza náš hosť – olympijský víťaz  v chôdzi na 50km Matej Tóth. Pieseň zanikla v ohlušujúcom potlesku a v hlasných ováciách, ktoré vydali zo seba účastníci besedy, ale zrekonštruovaná aula obstála na výbornú J.

Pán dekan prof. Mučaji privítal na pôde FaF UK nášho zlatého olympionika slovami: „že prišla skutočná legenda“. Využil právo prvej otázky a opýtal sa Mateja, že ako je to s tým endorfínmi šťastia pri športe lebo na olympiáde sa okrem neho tak ostatní chodci šťastne netvárili J. Matej dostal množstvo ďalších otázok zo športovej, ale i súkromnej sféry. A tak sme sa dozvedeli o tom ako prežíval olympijský pretek, akú má dĺžku kroku, ako zmenil v posledných dvoch rokoch stravovanie, že sa s Petrom Saganom ešte nikdy nestretol, že keď by chcel byť aj namyslený tak manželka ho hneď uvedie do reality tým, že ho pošle vyniesť smeti, dotkli sme sa aj jeho charitatívnych aktivít a aj zákulisia ruského dopingu a mnoho ďalších tém. Matej veľmi kultivovaným , zároveň bezprostredným a úprimným spôsobom odpovedal na otázky. Nie raz sa aulou niesol smiech a ozval potlesk. Matejovi sme dopriali aj mexickú vlnu, keď bol požiadaný, aby nám predviedol športovú chôdzu. (Videá si môžete pozrieť prostredníctvom youtube kanála – ktvš fafuk). Matej Tóth dal odvážne kolovať po aule svoju zlatú medailu, a tak mnohí mali možnosť sa jej dotknúť i vyfotiť sa s ňou. Otázok by bolo aj na ďalšiu hodinu, ale keďže nášho hosťa čakali ďalšie povinnosti, tak ešte približne desať minút študentom rozdal autogramy a s mnohými záujemcami sa odfotil. Tristo študentov farmácie prežilo príjemných 90 minút v blízkosti veľmi ľudského, pokorného a zároveň správne sebavedomého, príjemného, vtipného, usmievavého človeka.

 

Mexická vlna s Matejom TÓTHOM

Mexická vlna pohľad zhora