Informácie pre podporu dištančného vzdelávania

Na stránke Akademickej knižnice UK sa ako podpora dištančného vzdelávania zverejňujú rôzne voľne dostupné informačné zdroje, ktoré sa priebežne aktualizujú - Ďalšie dostupné informačné zdroje na podporu samoštúdia, z ktorých pre vás vyberáme:

- Elportál - dostupné e-publikácie autorov Masarykovej univerzity v Brne

- Protocols.io - platforma pre zdieľanie výskumných metód a protokolov z prírodných vied (vyžaduje bezplatnú registráciu)

Farmaceutická fakulta UK má v rámci platformy ProQuest Ebook Central zakúpené aj e-knihy od viacerých vydavateľstiev s prístupom pre jedného resp. troch súčasne pracujúcich používateľov, ku ktorým je teraz až do 19. júna 2020 rozšírený prístup na neobmedzený, teda pre neomedzený počet súčasne pracujúcich používateľov.
Rozšírila sa aj možnosť pre tých, ktorí nemajú vybavený vzdialený prístup: môžu požiadať o schválenie osobného účtu aj mimo IP adresy UK cez tlačidlo „Požádat o účet“, resp. „Request Account“ na prihlasovacej stránke do Ebook Central.
S prípadnými technickými otázkami sa, prosím, obracajte mailom na adresu kniznicavili.uniba.sk

• EBSCO - v spolupráci s partnermi dočasne rozširuje prístup k digitálnemu obsahu. Chce tak knižniciam zabezpečiť informácie, ktoré môžu uľahčiť dištančné vzdelávanie a prácu z domu. Prostredníctvom EBSCO rozcestníka sa knihovníci môžu zapojiť aj do niektorých    medzinárodných  webinárov.