Promócia absolventov

Slávnostná promócia absolventov Farmaceutickej fakulty UK 2017/2018

Vážená absolventka/Vážený absolvent,

blahoželáme Vám k úspešnému ukončeniu štúdia.

Slávnostná promócia absolventov Farmaceutickej fakulty UK 2017/2018 sa uskutoční v Aule Rektorátu Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí 6 v Bratislave, v dňoch:

 

 

Prihlasovanie sa na promócie bude prebiehať prostredníctvom systému AIS pre magistrov v termíne od 1. 6. 2018 (piatok) od 08:00 hod. do 3. 6. 2018 (nedeľa) do 23:59 hod. a pre bakalárov od 8. 6. 2018 (piatok) od 8:00 hod. do 10. 6. 2018 (nedeľa) do 23:59hod.

Počet miest na každú promóciu je limitovaný. Zaradenie na promóciu závisí od času prihlásenia študenta na promóciu.

Slávnostná promócia je akademickým obradom a má svoje pravidlá.

Na promóciu sú absolventi povinní prísť o 1 hodinu skôr s občianskym preukazom alebo pasom, kvôli evidencii a následnému nácviku ceremónie.

Absolventi, ktorí sa nedostavia do 10 minút od začiatku stanoveného nácviku nebudú zaradení na slávnostnú promóciu

 

Slávnostné formálne oblečenie je podmienkou účasti na promócii (v zmysle Príkazu rektora č.2/2012 UK).

Absolvent/ka, ktorého odev/obuv nebude zodpovedať dôstojnosti slávnostného aktu, nebude pripustený k promócii.

Pre absolventov je povinný oblek/nohavice a sako a biela, resp. svetlá košeľa s decentnou viazankou, tmavé ponožky, zavreté formálne topánky (najlepšie čierne šnurovacie).

Pre absolventky sú to šaty alebo kostým (osobitne na magisterské promócie je najvhodnejšia  tmavá farba, resp. biela, resp. svetlá blúzka, jednofarebné šaty, pančuchy ) a formálne čierne topánky s plnšou špicou.

Vylúčené a nevhodné je oblečenie s odhalenými ramenami, sukne kratšie ako 10 cm nad kolená, hlboké výstrihy, lesklé, alebo priehľadné materiály. Bežné sandále, plážová obuv sú zakázané.

 

Vstup do Auly UK pre rodičov, návštevníkov a hostí na promócie je možný len s platnou vstupenkou 15 minút pred začiatkom promócií. Vstup na balkóny je bezplatný.

Každý absolvent má nárok na 4 bezplatné vstupenky, ktoré dostane v deň promócie v Aule UK pri podpisovaní vysokoškolského diplomu do univerzitnej matriky UK.   

V prípade záujmu o ďalšie vstupenky bude zabezpečený predaj v budove UK na Šafárikovom námestí hodinu pred časom konania promócie podľa harmonogramu konania promócií.
Miesto predaja: V priestore pred Aulou UK, Šafárikovo nám. 6 – 1. poschodie

Cena vstupenky: 1,- euro

 

Študijne oddelenie Farmaceutickej fakulty UK