Motivačné štipendium pre maturantov

Študujem doma, Slovensko ma odmení

Chystáš sa študovať na Univerzite Komenského, Farmaceutickej fakulte?

Teraz môžeš získať štipendium až 9 000 € na 3 roky.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu pripravilo aj v roku 2023 motivačné štipendiá z Plánu obnovy a odolnosti (ďalej len POO) pre najlepších maturantov a maturantov zo znevýhodneného prostredia, ktorí ostanú študovať doma. Po dobu troch rokov tak študentovi bude vyplácaných 300 eur mesačne v celkovej výške 9000 eur.

Dovoľujeme si Vás informovať, že dňa 13. júna 2023 bolo spustené podávanie žiadostí o štipendium v rámci POO „Študujem doma, Slovensko ma odmení“ pre domácich talentovaných študentov. V prvom kroku sa mohli záujemcovia iba registrovať a vyplniť svoje kontaktné údaje. Od včera už je aktívne aj samotné vyplnenie žiadostí, nahratie príloh a podanie žiadostí. Kde treba podať žiadosť: https://stipendia.portalvs.sk/ 

Záväzný termín na podanie žiadosti: 20. júla 2023

Upozorňujeme, že študenti, ktorí už štipendium začali poberať minulý rok a nastupovali by znova do 1. ročníka, nemôžu naďalej poberať štipendium, ani sa opätovne uchádzať o to tohtoročné. Štipendium je určené výlučne študentom, ktorí v roku 2023 ukončujú strednú školu.

Všetky podrobnosti nájdu uchádzači na priloženom linku a v prípade otázok môžu využiť e-mailovú adresu stipendia.talentyminedu.sk.