Uskutočnilo sa na KTVŠ

Veľkonočný Pharm Futsal Cup 2024

V utorok 26. marca sa uskutočnil tradičný predveľkonočný Pharm futsal cup, ktorý ako katedra organizujeme už vyše dvadsať rokov v spolupráci so Slovenským spolkom študentov farmácie.

Zúčastnilo sa ho päť tímov, takže sme hrali systémom každý s každým. Právo hrať finále mali prví dvaja, ktorí nazbierajú najviac bodov. Boj o zlato obhospodárili tím študentov s názvom Dynamo Dolný Kubín a tím Zamestnancov. Mladíci boli vo finále behavejší, ukázali aj svoju kreativitu a nakoniec vyhrali pomerom 2:0.

Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa už na mikulášsky turnaj.

Bedmintonový turnaj 2024

Bedmintonový turnaj sa odohral v stredu 20.3.2024.

Má krátku históriu a nadšencov si len získava.

O to viac sme sa potešili, že študentiek sa prihlásilo až trinásť. Hrali v troch skupinách, z ktorých bol neskôr urobený štvrťfinálový pavúk.

Vo finále sa stretli minuloročné finalistky Soňa Sýkorová a Nátália Stollárová (obe doktorandky).  Natália vrátila prehru z minulého roka a stala sa víťazkou.

Študentov bolo šesť, odohrali zápasy každý s každým a rolu favorita potvrdil doktorand Rado Tomašovský.

Ďakujeme všetkým za účasť a vidíme sa verím, že aj o rok.

Hýb sa Farmácia.

Po covidovom prerušení v predchádzajúcich rokoch sme opäť obnovili akciu „Hýb sa Farmácia“

V behu do schodov sa zapojilo 28 ľudí. Medzi študentami bol najrýchlejší Martin Vaňo s časom 17,59s. Medzi študentkami schody najrýchlejšie vybehla Soňa Šefčíková v čase 19,54s. Teší nás, že sa zapojili aj zamestnanci. Medzi ženami bola najrýchlejšia PharmDr. Miroslava Špaglová, PhD. s časom 24,68s. a medzi mužmi PharmDr. Vladimír Garaj, PhD. s časom 21,44s.

Po schodoch sme sa presunuli na novinku - „Airbike Super Challenge“. Tam sme sa snažili, čo najrýchlejšie spáliť 50kcal. Dalo nám to všetkým riadne zabrať. Najrýchlejšie spálila 50 kalórií Hanka Zemánková (čas 5:33) a Lukáš Hladký (5:21). Veríme, že budúci rok na airbike zasadne viac ako tohtoročných 23 účastníkov.

V poslednej aktivite - Dance workoute lektorka Timea Krajčiová roztancovala vyše tridsiatku účastníčok, ktoré po 75 minútach odchádzali s úsmevom na perách za svojimi študentskými povinnosťami.

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným za aktívnu účasť!

Splav po rieke Morava

Splav sa konal v utorok 30.5.2023 od 15tej hodiny.

Splavovali sme rieku Moravu, končili sme pod hradom Devín.

Účastníkov bolo 12, celý splav trval cca 3 hodiny.

Fribee Ultimate 2023

Dňa 18.4.2023 sa uskutočnil na katedre turnaj vo Fribee Ultimate v priestoroch veľkej telocvične KTVŠ.

Výhercami sa stali dievčatá z timu  "Buchty"

Gratulujeme!

Pohybové oslavy k 70. výročiu vzniku FaF UK

V rámci osláv k 70. výročiu vzniku FaF UK, KTVŠ zorganizovala:

 1. Pokus o zápis do Knihy slovenských rekordov - 70 minút nepretržitého skákania cez švihadlo. Princípom bolo, aby bola vždy minimálne jedna osoba, ktorá bude skákať a zámerom bolo, aby sa do rekordu zapojil čo najvyšší počet študentov a zamestnancov FaF UK, čím by sa fakulta zapísala do Knihy slovenských rekordov.

 2. Paralelne prebiehala druhá pohybová aktivita, pod názvom „70 minút bicyklovania na stacionárnych AirBikoch“. Každý účastník absolvoval vzdialenosť 500 metrov. Cieľom bolo, aby sme sa ako fakulta rozhýbali, cca 500m úsek odbicyklovali a aktívnym spôsobom vstúpili do osláv 70. výročia našej alma mater.

Deň: utorok 20.9.2022

Miesto: telocvičňa KTVŠ (Odbojárov 10)

Registrácia účastníkov: od 11:45h na mieste konania

Otvorenie: 12:15h

Začiatok pokusu o rekord: 12:35h za účasti komisára z Knihy slovenských rekordov

Ukončenie: cca 14:00h vyhlásenie komisára o ustanovení rekordu a odovzdanie certifikátu

Požiadavky o zápis do Knihy slovenských rekordov sme splnili a bol nám udelený certifikát.